Odwiedź Alaskę


alaska

Wędkarstwo

Jesteś wędkarzem znudzonym sytuacjami, kiedy musisz do domu ciągle wracać o kiju i bez żadnych pamiątek? Oczywistą prawdą jest fakt, że nasze wody zostały już bardzo dobrze przełowione i jak mówią niektórzy: „wędkarzy jest więcej niż ryb”. Są pewne miejsca, gdzie ryb jest tak dużo, że trudno jest to sobie wyobrazić. Alaska jest miejscem praktycznie nietkniętym przez człowieka. Na tych terenach z pewnością sprawdziłbyś swój sprzęt idealnie. To właśnie stąd dobiegają opowieści o połamanych kijach i ogromnych rybach „pokonujących” wędkarzy. Przejrzyście czysta woda, mnóstwo ryb i pożywienia wpłynęło na nadzwyczajny rozwój pstrągów tęczowych, potokowych i źródlanych. Sprawiło to, że Alaska stała się prawdziwą mekką wędkarzy muchowych z całego świata. Samotne łowienie z pewnością sprawia wiele satysfakcji, lecz jeśli boimy się na własną rękę wybrać się w krainę niedźwiedzi to organizowane są nawet grupowe wyprawy na ryby.
Nie zabraknie też emocji dla wędkarzy lubujących się w połowie szczupaka i innych drapieżników. Dzikie rzeki Alaski są zaskakujące i nieprzewidywalne, co sprawia że każdy wędkarz wraca stamtąd z uśmiechem na ustach.
Szczególne atrakcje znajdą tu wędkarze morscy. Ludzie którzy twierdzą, że swoją przygoda życia przeżyli na Bałtyku, mogliby się bardzo zdziwić. Na Alasce najczęściej zdarza się tak, że wędkującym jest trudno podnieść filiżankę herbaty w dzień po łowieniu ogromnych halibutów na morskich wodach Alaski. Jeśli uwielbiasz morskie połowy to koniecznie powinieneś odwiedzić te miejsca.