Odwiedź Alaskę


alaska

Święty Mikołaj

Na Alasce jest możliwe do zrealizowania jedno niesamowite marzenie z dzieciństwa. Jeśli kiedykolwiek chciałeś spotkać się z Świętym Mikołajem to tutaj będzie na to doskonała okazja. Na południowy wschód od miasta Fairbanks znajduje się małe miasteczko mające nazwę North Pole – czyli dosłownie biegun północny. Niestety ma to niewiele wspólnego z biegunem, poza jednym szczegółem – mieszka tu prawdziwy Święty Mikołaj. Jego miejsce zamieszkanie znane jest na całym kontynencie jako Santa Claus House i ma nawet swój dokładny adres:101 S.Klaus Drive, North Pole Alaska, AK 99705, USA. Amerykańskie dzieci doskonale wiedzą gdzie kierować dokładnie swoje listy.
Oczywiście posiadłość jest zaopatrzona we wszystko co Mikołajowi potrzebne. Można zobaczyć stadka prawdziwych reniferów a nawet samego Świętego przechadzającego się po swej posiadłości. No chyba że jest zajęty pakowaniem prezentów.
Niestety rezydencja Mikołaja jest raczej sporym sklepem skierowanym na sprzedaż rzeczy związanych ze świętami. Pomimo to wiele dzieci wierzy w autentyczność tego miejsca co roku przysyłając setki listów z życzeniami. Pomyśl jak wspaniale byłoby na święta wybrać się do prawdziwego Mikołaja i spełnić swoje marzenie z dzieciństwa.