Odwiedź Alaskę


alaska

Juneau

Największym pod względem powierzchni miastem na Alasce jest Juneau, które jest również stolicą tego stanu. Miasto zamieszkuje zaledwie nieco ponad 30 tys. mieszkańców, jednak jego powierzchnia wynosi aż 8430 km kwadratowych. Gęstość zaludnienia wynosi więc zaledwie 4 osoby na km kwadratowy. W innej części świata tak porozrzucaną ludność nikt nie ośmieliłby się nazwać miastem.
Odwiedzając te miasteczko nie możemy odebrać sobie przyjemności podziwiania lodowców, których w jego obrębie znajduje się aż kilkadziesiąt. Na szczególną uwagę zasługuje lodowiec Mendenhall. Będąc w stolicy stanu Alaska warto również wybrać się na zwiedzanie jednego z bardziej znanych w tej okolicy ogrodu botanicznego, gdzie będziemy mieli okazję podziwiać tropikalny las deszczowy.
Warto również odwiedzić pobliską miejscowość Skagway, która dawniej stanowiła bazę wypadową dla poszukiwaczy złota. Miejscowość na stałe zamieszkuje niespełna tysiąc mieszkańców, a w czasach gdy panowała na tym obszarze gorączka złota przebywało tutaj aż 100 tys. osób.